Yurt dışı geçerli ustalık belgesi nasıl alınır ?

Dünyanın birçok ülkesinde geçerli Üniversite Onaylı Ustalık Belgesi almak isteyen adaylar kurumumuza başvuruda bulunarak talep edilen meslekle ilgili verilecek eğitim sonunda ustalık belgesine sahip olabiliriler. Tüm başvuru, eğitim organizasyonu ve diğer işlemler (apostil dahil ) kurumumuz tarafından yapıldıktan sonra ustalar; uluslararası geçerliliği olan Ustalık Belgesine sahip olacaktır.

Apostil, bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan bir belge onay sistemidir. Apostil işlemleri tamamlanmış olan Ustalık Belgesi uluslararası tanınır bir belge olduğundan bu belge sahibi ustalar dünyanın birçok ülkesinde çalışma şansı da elde edebilirler.

Sertifika programı alanında hizmet veren kurum ve kuruluşlarda görev alacak olan ustaların yetiştirilmesi amacına uygun olarak tasarlanan eğitim modüllerinden oluşmaktadır.

Eğitim sonunda alınacak belgeler nelerdir ?

  • Uluslararası Geçerli USTALIK Sertifikası,
  • Hijyen Sanitasyon Sertifikası,
  • Gıda Güvenliği Sertifikası,
  • 193 Ülkede Geçerli Mesleki Pasaport niteliği taşıyan BM 24 Güvenlik sistemli Kimlik Kartı

Hangi mesleklerden ustalık belgesi alınabilir ?

Aşçılık, Pastacılık, Kasaplık, Dönercilik, Kebapçılık, Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı, Bay Bayan Kuaförlük, Çiğ Köftecilik, Fırıncılık Pizzacılık, Süt ve Süt Ürünleri İşlemecilik ve Tatlıcılık vb. alanlarda Uluslararası geçerli 1136 saatlik mesleki eğitim belgesine sahip olmak istiyorsanız bize ulaşın.